Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!
SEGÉDANYAG
Bukovicsné Polgár Csilla Nyelvtan óravázlat - 6. o. Téma : Összefoglalás,gyakorlás : a viszonyszók és a módosítószók hangos olvasás gyakorlása válogató olvasás kifejező versolvasás gyakorlása viszonyszók,módosítószók felismerése
Munkaformák: egyéni feladat páros munka frontális megbeszélés
1. Ismeritek a következő zeneszámot? - Magna Cum Laude : Színezd újra /énekeld velük együtt!/ - Miről éneknek a dalban?
Szitakötő tavaszi száma segítségével,ami szintén a színekről szól. - Fogd a kezedbe,lapozd végig, ismerkedj az új számmal. - Melyik oldal tetszett legjobban? Miért?
3. Lapozz a 4-5.oldalra. Nekem erről a képről Marokkó jutott eszembe.Ott láttam egy bőrfestő műhelyben ilyen színes tégelyeket egymás mellett,pont így néztek ki. - Neked mi jut eszedbe róla? /Színek- szivárvány- színkép/ -Olvassuk el közösen a Színezők c. írást. - Mi volt belőle a legérdekesebb számodra?
-Ki ismeri fel? Ki készítette,és mikor? / Rózi ,tavaly/ –Melyik vershez készült? / Kosztolányi D.: Mostan színes tintákról álmodom/ Tavaly tanultuk,emlékeztek rá? Hogy kapcsolódik ide?
-Mit jelentenek ezek a szavak? /színjáték-szín játék , színlelés szín –lelés/ -Miben hasonlítanak? /azonos alakúak/ 6. Két csoportra osztjuk az osztályt : az egyik fele az egyik versből készül,a másik fele a másikból. - Készülj fel a vers kifejező bemutatására! -Miről szól az egyik,miről a másik?
7. Keress a versben a tanult szófajokra példákat! /páros munka/ - A füzetedbe dolgozz! -Sorold fel a viszonyszók,modatszók fajtáit : írd egymás alá a füzetedben! -Keress a versből példákat ezekre,és írd mellé!
8. A feladat megbeszélése,értékelése
9. Az óra lezárása Hf: Készíts SZÍNES illuszrációt a mai órán olvasottak bármelyikéhez! |