Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!
SEGÉDANYAG
Dr. Simonné Czaun Ildikó Foglalkozásterv 1. Kiosztjuk vagy kivetítjük a gyerekeknek a „Vadon növő ehető növények” táblázatot. Vadon növő ehető növények Hazánkban több-száz olyan növény él vadon is, amely nyersen (pl. salátának), vagy főzve (pl. főzeléknek) fogyasztható. Persze biztonságosan kell ismerni ezeket a növényeket ahhoz, hogy azokat nyugodtan szedjük és fogyasszuk. Ebben segíthet az a táblázat, amely a sok-sok ehető vad-növény közül azokat tartalmazza, amelyeket viszonylag könnyű megtalálni és felismerni. Mindegyikkel kapcsolatban jelöljük azt is, hogy az adott növénynek mely része fogyasztható. Nincs köztük mérgező növény, ezért ezek a növények pl. salátában, nyersen is megehetőek (legfeljebb úgy nem finomak); és van köztük olyan is, amelyet csak főzve ajánlatos fogyasztani) pl. a csalánt. 2. Hagyunk nekik kb. 5 perc időt arra, hogy áttekintsék a táblázatot s párokban megbeszéljék, hogy: - melyik növény ették már valamilyen formában, - melyikről gondolták eddig, hogy mérgező, - melyik növény teljesen ismeretlen számukra, - melyik növényt ismerik stb. 3. Amelyik növényt ismerik, annak a nevét párokban megkeresik a szótárban és beírjuk a táblázatba
4. Csoportokban plakát készítése: Mi van a tenyeremben? - növény neve magyarul, angolul - mikor terem? - hogyan fogyasztjuk?
5. A kész plakátokból kiállítás rendezése |