Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!
SEGÉDANYAG
Hari Tünde Hajnalka Gyermekjátékok 1. játék: A gyermekek párban állnak szemben egymással, s a következő szöveget mondják: Szervusz kedves barátom, gyere velem táncba (kezet ráznak egymással) Nem mehetek barátom, mert a lovam sánta, (nem-et intenek egymásnak) Sánta lovam, paripám, hízik a mezőben, Van nekem szeretőm, lakik az közelben. (karjukat összekulcsolva szökdécselnek körbe, második sornál váltás) Újra lehet kezdeni a játékot más társat keresve.
2. játék: Kört alkotunk, közben párban állnak a gyermekek megfogva egymás kezét. Megegyeznek ki a külső és ki a belső. Egy gyermek a kör közepén áll. Énekelnek: Kerek a káposzta, csipkés a levele, (a kör közepe felé lépnek négyet, majd kifele is négyet) Akinek nincs párja, jöjjön velem táncba. (az előbbi lépéseket ismétlik) Pörgetem páromat, mint takács az orsót, Hajnalig járjuk el majd a legutolsót. (egyik gyermek pörgeti a társát) Kérdezik a középen álló gyermektől: Külső vagy belső? A középen álló gyermek válaszol tetszés szerint. Ha külső, akkor a külsők cserélnek helyet, ha pedig belső, akkor a belsők cserélnek helyet. Aki pár nélkül maradt, az kerül a középre és lehet újra kezdeni a játékot.
3. játék: A gyermekek párban állnak szemben egymással. A következőt mondogatják: Hogy a szőlő, hogy? (érdeklődést utánozva) Három forint húsz. (hármast mutat az ujjaival) Három forint húsz a szőlő ára, (kezet ráznak egymással) Leteszem az asztalára. (kezüket egymás tenyerére helyezik) Új párt választva kezdhető elölről a játék. |