Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!
SEGÉDANYAG
Libárdi Henriett Szüreti nap - olvasás óra
OKTÓBER MINDSZENT HAVA Bővelkedik jeles napokban, szokásokban, amit mi most igyekszünk feleleveníteni, és megtapasztalni az együttlét örömét.
A gyerekek gyűjtéseinek felolvasása. A jeles napok időrendbe állítása. A múlt hónapban megkezdett kalendárium újabb lapjának behelyezése a gyűjtő füzetbe. Egy rigmus betanulása, a szüreti felvonulás idejére.
A nyelvtan órán három megfejtés is a szél volt. Álljunk fel, utánozzuk a susogó szél hangját! S-s-s-s-….előszőr halkan, majd egyre erősebben fújjon a szél. Ha elvonult soroljuk suttogva- normál hangerővel - kiabálva az őszi hónapok nevét!
Foglaljátok mondatokba a következő kifejezéseket:
Szelíd napsugár, hulló falevél, kopaszodó fák, érett szőlő, költöző madarak, hűvös reggelek, szomorú virágok, melegebb ruhák
(A kifejezések írásvetítőn látható a gondolkodási idő végéig) A mondatokat a táblára írom.
Mára őszi verseket hoztam nektek. Petőfi: Itt van az ősz… Kányádi: Októberi lakoma Kányádi: November
A megfigyelési szempontjaitokat összegyűjtöttem. Minden padon megtaláljátok borítékba zárva. Írjátok egyszavas válaszaitokat a versek címe alá!
Tartalom Októberi lakoma November Itt van az ősz…. Miről szól? Mikor történik? Hol történik? Milyen az idő? Kik a szereplői? Milyen a hangulata? Milyen színekkel festenéd meg? Milyen hangokat hallasz? Milyen illatokat érzel?
Forma Hány versszakból áll? Hány sorosak a versszakok? Melyik sor melyikkel cseng össze?
A szempontokra adott válaszok megbeszélése. A versek újbóli meghallgatása.
Értékelés: A gyűjtőmunkátok értékes és hasznos volt. A verseket odafigyelve hallgattátok. Az összegyűjtött állítások segíteni fognak titeket a rajz órán elkészíteni őszi képeiteket. Mindenki vegye el méltó jutalmát az ünnepi asztalról!
|