bla
SEGÉDANYAGOK

Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!

 
Az egyes segédanyagok oldalán az oldalsó linkre kattntva  elérhetőek a kapcsolódó folyóiratcikkek.
 
Örömmel fogadunk új ötleteket.
Kérjük, a szerkesztőség e-mailcímére küldje segédanyagait!
[email protected]
0-nyito-design_04
0-nyito-design_05
SEGÉDANYAG
Beck Izabella
Képzőművészet - 3. o.

TechnikaEgyénileg választható

TémaGyermeki rosszalkodás

Tanitási egységSzitakötő újságból: Az agyagcsúszda elkészül

Oktatási célok: mese legérdekesebb pillanatainak megjelenitése

Oktatási feladatok:  -Beszélgetés az iskoláról, iskolai feladatokról, azok fontosságáról

                                 - Szüleinknek fogadjunk szót, hallgassunk az idősebbre!

Nevelési feladatok- A kapcsolat másokkal, a barátság fontossága

                                 - A szabad játék, az önfeledt boldog pillanatok fontossága az életben

                                 - Csapatmunkában együttműködésre nevelés

 Munkaforma: Csoportmunka

Helyszintanteremben, egyénileg megválasztott helyen pl.asztalokon ,szőnyegen

Időtartam2 tanitási óra

 

                                                           Az óra menete:

1. Bevezető rész: Beszélgetés

(10 perc)

- Az otthoni tanulási szokásaikról!

(Mikor szoktak tanulni? Valaki átnézi-e a házi feladatot vagy ellenőrzi-e őket?)

- Otthon ki a szigorúbb, apa vagy anya?

-Szeretnek-e tanulni? Kedvenc tantárgyam!

- Mi esik nehezemre és mikor?

2. rész:

(75 perc)

- Az olvasmány felolvasása a tantermünkben található szőnyegen kényelmesen elhelyezkedve

Beszélgetés az olvasmányról

- Kik a szereplői

- Magatokra ismertek-e a meséből?

- Ha szinekkel kellene jellemezni a mesében megjelenő szereplőket illetve előforduló érzéseket milyen szineket használnátok?

pl. szomorúság-szürke, veszekedés-fekete, vidámság-sárga, barátság-arany

A csoportok meghatározása

Minden csoportban három  tanuló van.

A csoportok munkafolyamata

A csoportok egyénileg döntik el, hogy hogyan, milyen módszerrel, technikával fognak dolgozni.

 

3. Befejező rész:  A munkák értékelése, felragasztása a panóra!

1988 - 2014 Liget Műhely Alapítvány | Impresszum | Hírlevél | Támogatók és Partnerek