Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!
SEGÉDANYAG
Simonné Schirm Szilvia Délutáni napközis komplex foglalkozás 3-4. o.
1. A Szitakötő újságból közösen elolvastuk a verseket. 2. Ráhangolódás: Melyik évszakról szól? Soroljátok fel a téli hónapokat! Mit szoktatok télen csinálni? Milyen a téli időjárás? Fejtsétek meg a rejtvényt, majd olvassuk el az interaktív tábláról! (hópehely, harmat, felhő, köd) 3. A vélemények: Mi tetszett a versben? Milyen a hangulata? A hangulatteremtő szavak értelmezése (ordas, sompolyog, kémleli, bepihézi, ezüstszalag, mozdulatlan szalad) 4. Próbáljátok megfejteni a következő találós kérdéseket, írjátok le a papírra! 5. A hópelyheken szavakat látsz, alkoss összetett szavakat, írd le. Ki találja a legtöbbet? 6. Készítsünk mi is az ablakra való hópelyheket a sablonok alapján!
Melléklet: Találós kérdések
Tiszta, fehér születése, Lucskos, sáros temetése.(hó)
Minden télen eljön, Zsákot cipel hátán, S örül minden gyerek Nagy szakálla láttán.(télapó)
Fehér pokróc egész földön, Nem itt szövik, az égből jön.(hó)
Hogyan esik a hó?(lefelé,v. fehéren)
Szekerem igen derék, Nem kell hozzá tengely, kerék, Nem húzza ló, mégis szalad, Havas dombon gyorsan halad.(szánkó)
Testvére a harmatnak, S hideg idő társa, Mert az ember őt csakis Télidőben látja.(zúzmara)
Fehér, mint a porcukor, de nem édes. Sosem eszik semmit sem, mert nem éhes. Seprűje van, de vele nem sepreget, S meleg helyre bevinni őt nem lehet.(hóember)
Közületek ki látott Ilyen furcsa világot? Nincsen neki illata Nem köthetem csokorba, Vázába sem tehetem, S eltűnik a melegen.(jégvirág)
Virág vagyok, tavaszhírnök, Ki tudja a nevemet? A hó alól legelőször Én dugom ki fejemet.(hóvirág)
Csillag fenn a fellegekben, Vízzé válik tenyeredben.(hó) |