Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!
SEGÉDANYAG
Baloghné Móczár Zsuzsa Óravázlat Évfolyam: 5. Témakör: mese Időtartam: 2 tanítási óra (külön napokon) 1. Olvassuk el közösen a mesét! - ismeretlen szavak, kifejezések magyarázata – pl. csöbör, pödrött bajusz stb.) - beszélgetés 2. Keressétek ki a meséből az alábbi kifejezések eredetijét! - nehogy kiloccsanjon egy kis víz - nagyon meleg nyári nap volt - Ülj lóra, nehogy besötétedjen! - elfogyott a csöbörből a víz 3. Magyarázzátok meg, mit jelent! - elégtételt vesz - igazságot szolgáltat - a hátába kerül - vér tolul az arcába 4. Keressetek a mesejellemzőkre példát a meséből! - mesekezdés - mesezárás - állandó szófordulat - meseszám - csodás lény - csodás helyszín - csodás tárgy - próba - jó a vége 5. Mit gondoltok, miért így nevezte el a mesehősöket a szerző? Milyen viszonyban vannak egymással?
6. Hf: Készítsetek illusztrációt a meséről (szereplők, helyszínek stb.)!
7. Az elkészített rajzok felhasználásával csoportmunkában készítsetek el egy tablót! 1. csoport: Mutassátok be a két főhős útját! 2. csoport: Jelenítsétek meg a tablón a mesejellemzőket! 3. csoport: Készítsetek „kedvcsináló” plakátot a meséhez! Emeljetek ki mesei jellemzőket! |