bla
SEGÉDANYAGOK

Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!

 
Az egyes segédanyagok oldalán az oldalsó linkre kattntva  elérhetőek a kapcsolódó folyóiratcikkek.
 
Örömmel fogadunk új ötleteket.
Kérjük, a szerkesztőség e-mailcímére küldje segédanyagait!
[email protected]
0-nyito-design_04
0-nyito-design_05
SEGÉDANYAG
Oroszné Pataki Flóra
Természetismeret óra

Az óra típusa:természetismeret

Időtartama:45 perc

Az osztály létszáma:20 fő

Az osztály életkora:6. osztály

 

Cél:

  • Népszokások megismerése
  • Az egészséges életmóddal összefüggő pozitív beállítódások, magatartásoknak és szokások megerősítése
  • A környezettel való harmonikus és konstruktív kapcsolathoz szükséges ismeretek, képességek és készségek kialakítása és fejlesztése
  • Kreativitás fejlesztése
  • Aktív tevékenységre lehetőséget adó feladatok kínálása a tanulóknak

Felhasznált eszközök: Szitakötő2010/4 tél

 

Az óra menete

 

Előkészítés: teremrendezés, szükséges eszközök,

Hangulati előkészítés: csoportalakítás képekkel (4-4 kártya azonos – karácsonnyal kapcsolatos),

halk zene - 2 perc

Megkapják a szerepeket: eszközfelelős, jegyző, időfigyelő, szóvivő

Ráhangolódás: Előzetes tudás összegyűjtése fürtábra segítségével – téli hónapok, népszokások – kupaktanács – halk zene - 3 perc

 

Első rész– a vers elolvasása, mondanivaló megfogalmazása – 5 perc – szakértői mozaikkal ismertetik a végzett munkát – 4 perc


  1. csoport: Tanácsok egész télre
  2. csoport: Csízió trió
  3. csoport: Télcsalád
  4. csoport: Telelő

 

Második rész– Nyiss éttermet! – minden csoport szétdarabolva megkapja a cikket – össze kell rakni, felragasztani, majd elolvasni és kijegyzetelni a legfontosabb tudnivalókat a madáretetéssel kapcsolatban. – 10 perc

Puzzle összerakása: a cikkhez tartozó képet 25 részre vágva – ragasszák fel egy lapra – 5 perc

A táblára ragasszák fel a cikket, a lényeget és a képet! – a saját csoportképük alá! – 2 perc

 

Harmadik rész– Az istenek eledele – Keressétek meg az úságcikket, ami a csokoládéról szól!

Rakjátok a cikk alapján sorrendbe a csokoládé történetét! (borítékban vázlatpontok szétvágva)

3 perc

Vitassátok meg: egészséges vagy ártalmas a csokoládé? – érvek – ellenérvek a csokifogyasztással kapcsolatban (2 transzparenspapírra írni – minden gyermek önmaga írja fel a táblára felrakott papírokra) – 5 perc

 

Összefoglalás– szóvivők – a csoportokról - 4-5 mondatban

 

Értékelés:Hogyan érezték magukat az órán? (fehér papír – rosszul, rózsaszín papír – közepesen, piros papír – nagyon jól – oda kell menniük, a papírt a talajra rakjuk, megfelelő távolságra)

Végén: körben állnak, megveregetik egymás vállát és a sajátjukat is – közben mondják: jó munkát végeztél!

1988 - 2014 Liget Műhely Alapítvány | Impresszum | Hírlevél | Támogatók és Partnerek