bla
SEGÉDANYAGOK

Itt tölthetőek le az egyes cikkekhez kapcsolódó természettudományos és humán segédanyagok, feladatsorok, óravázlatok. Kattintson a címekre!

 
Az egyes segédanyagok oldalán az oldalsó linkre kattntva  elérhetőek a kapcsolódó folyóiratcikkek.
 
Örömmel fogadunk új ötleteket.
Kérjük, a szerkesztőség e-mailcímére küldje segédanyagait!
[email protected]
0-nyito-design_04
0-nyito-design_05
SEGÉDANYAG
Klein Ildikó
Óravázlat

Fejlesztési cél :

Önálló ismeretszerzés fejlesztése:

konyhai eszközökkel kapcsolatos képek gyűjtés

Szociális kompetenciák fejlesztése:

kooperáció a csoport tagjai között, tolerancia, kommunikáció a csoporton belül feladat- és szabálytudat erősítése, érdeklődésből fakadó tevékenység iránti igény fejlesztése, önismeret fejlesztése, közös játék öröme

Szövegértés és szövegalkotás fejlesztése:

szövegértelmezés, szinonimaszavak, hangulatfestő szavak

Képzelőerő fejlesztése:

fakanálbáb készítése, lakodalomi tánc eljátszása

 

Korosztály: 2.b osztály (15 fő)

Értékelés:    A program után produktumok esztétikai szempont szerinti értékelése

                     

 

Tevékenységek /

gyakorlatok /

feladatok

 

Módszer

Eszközigény

Időterv (perc)

Szervezési kérdés

Feladatok

Ellenőrzés

Értékelés

 

Előkészítés

/ráhangolás/

Feladat kiválasztása

Beszélgetőkör

csoportalkotás

 

A gyűjtött képek

táblagyurma

5 perc

Képekből csoportok alkotása/ Mire használjuk?

-       „éles-szúró/vágó” eszközök

-       „tompa” eszközök

-       „éles-reszelő/őrlő” eszközök

 

Egyéni tanári

 

Éles kés és tompa kés a lakodalomban című vers felolvasása és elolvasása

frontális: tanító

csoportmunka

Szitakötő 44.oldal

3 perc

Megfigyelési szempontok kiadása csoportonként:

-       1. csoport: szereplők a versben

-       2. csoport: illusztráció összehasonlítása/ gyűjtött képekkel

-       3. csoport: a vers hangulatának megfigyelése

Folyamatos tanári és társas, formatív értékelés

A vers feldolgozása

frontális/ csoportmunka

interaktív tábla

konyhai eszközök

Szitakötő folyóirat

20 -25 perc

-       Szereplők kigyűjtése

-       a konyhai eszközök nevének és képének párosítása

-       vers hangulatának megbeszélése

-       szómagyarázat:

éles-tompa, tarisznya, lubickolni, rozsdamentes, svéd acél, felfrissül,kézfogó, menyegző

-       szinonimaszavak gyűjtése csoportokban: dúdol, lubickol, mendegél

Folyamatos tanári és társas, formatív értékelés

 

 

 

 

-       ÁLL A BÁL kifejezés magyarázata/ hangulatszavak gyűjtése

Folyamatos tanári és társas, formatív értékelés

Illusztráció készítése

 

egyéni/csoportos

rajzlap, színes eszközök

ruhaanyag

ragasztó

fakanál

10 perc

1.    csoport: Rajz készítése az ifjú párról

2.    csoport: fakanálbáb készítése: menyasszony és vőlegény

3.    csoport: násznép készítése fakanálból

 

Folyamatos tanári és társas, formatív értékelés

„Áll a bál!”

frontális

interaktív tábla

CD lemez

3 perc

Itt a farsang áll a bál című gyerekdal eléneklése és zenére „lakodalmi táncolás” a fakanálbábokkal

Folyamatos tanári és társas, formatív értékelés

Tanulói értékelés

beszélgetőkör

 

3 perc

Bábok, rajzok kiállítása

 

1988 - 2014 Liget Műhely Alapítvány | Impresszum | Hírlevél | Támogatók és Partnerek